Anasayfa » Ayın Danışmanı » Remax Go Çalışanlarından Oğuz Yanık
Remax Go Çalışanlarından Oğuz Yanık

Remax Go Çalışanlarından Oğuz Yanık

Remax Go Ofisinde Başarılarına Başarı katan ve sektörde yeni olmasına rağmen iyi çıkışlar ve deneyim kazanan diğer ayın danışmanımız Oğuz Yanık`dan bahsedelim ve tanıyalım

Remax Ofisleri Ayın Danışmanımız Seçtiğimiz Oğuz Yanık biraz Oğuz beyi tanıyalım

1979 Ordu doğumluyum. Evli ve bir çocuk babasıyım. 2003 yılında kendi şirketimi kurarak elektronik ve bilgisayar malzemeleri toptan / perakende satışı ile çalışma hayatıma başladım. Yıllar ilerledikçe ithalat, ihracat da yaparak sektörde büyümeye devam ettim. 2017 sonunda gerek piyasanın daralması, gerek ekonomik kriz ve ülke geleceğini tahmin ettiğimden ticaret faaliyetlerini bitirme kararı aldım. Bu süreç; sevgili Broker’ım, aynı zamanda aynı site de  komşum,  ve dostum olan Hakan Korkmazyürek’in açılışını yapacağı RE/MAX GO ofisinin elektrik, elektronik ve bilişim altyapısını üstlendiğim sürede yaptığımız konuşmalar ve sohbetler de anladım ki bende yapabilirim ve bu sektörde başarılı olabilirim.

RE/MAX‘i, sektörü, yapılması ve yapılmaması gerekenleri o dönemde benimle paylaşmaya başlamıştı. Esasında aklımızda Gayrimenkul danışmanlığı olmamasına rağmen hem satışın içinden gelmem hem sektörün çekiciliğine kapılıp birden kendimi; RE/MAX Power Start eğitiminde ve eğitimin henüz 3. gününde yetki belgesi imzalamak üzere sadece 2 saat önce telefonla konuşup yüzyüze geldiğim bir satıcıyla buldum.  Ne yazık ki sektöre tam anlamıyla başlayabilmem 2018 Ocak ayına denk geldi. Sistemde 1 yılı doldurmama rağmen aslında henüz 9. ayının içinde tam anlamıyla olan RE/MAX‘liyim.

Bu 9 aylık süreçte toplamda 15 işlem gerçekleştirdim. Evet sayının az olduğunu, daha fazlasını yapmamın gerekliliğini biliyorum. Kötü geçen bir yaz dönemine denk geldik, ekonomik kriz, döviz, seçimler diye bahaneler üretilebilir ancak yaz döneminde de şu günde hala kira kontratları ve tapu devirleri yapılmakta.

 

Her şeyden önce RE/MAX markamızın bizi diğerlerinden bir adım öne taşıdığını sisteme dahil olunca gördüm. Kurumsal ve bilinirlik mülk sahibiyle konuşurken bile etkisini gösteriyor.

Gayrimenkul danışmanı olarak gayet keyifli ve eğlence bir iş yapıyoruz. Düşünsenize stok, maliyet hesabı, depolama, nakliye, vade, tahsilat sıkıntısı vs vs gibi raf ömrü olan bir ürünle muhatap değil, pazarlamak için neler yapmamızı bulmamız gereken ve doğru zamanda, doğru fiyatla, doğru kişiye ulaşmamız gereken bir ürünle muhatabız. Bundan daha güzel ve teorik olarak basit olabilen kaç meslek vardır? Teorik olarak basit ancak pratikte zor olan ise bilgi. Kimin ne zaman, ne koşulda, ne fiyatla o taşınmazı alıp / kiralayıp ne amaçla kullanacağını bilmek. Yani doğru müşteriye erişim. Şu an RE/MAX  çatısı altındaki 1. senem yeni doldurdum, ikinci senemde  bu konu hakkında daha fazla gelişmem gerektiğini biliyorum ve hedefim geçtiğimiz yıl yaptığım işlem sayısını 3’e katlamak.

Sevgili Broker’ım Hakan Korkmazyürek‘in bilgi birikimleri ve Gayrimenkul danışmanı olarak yapmamız gerekenlerle ilgili anlatımlarının da gerek ben gerek ofis ekibimiz için çok yararlı olduğunu belirtmek isterim. Başarılı birisini örnek alıp, başardıklarını hedeflemek ve başarmak için yapılması gerekenler hakkında anlattıklarını dinlemek başarıyı getirmekte.

Remax Aldığı Eğitim

2017

 

Sektördeki Başarıları

* 2018 NİSAN MAYIS HAZİRAN OFİS CİRO DÖRDÜNCÜSÜ.
* 2018 NİSAN MAYIS HAZİRAN OFİS İŞLEM DÖRDÜNCÜSÜ.
* 2018 NİSAN MAYIS HAZİRAN OFİS MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İKİNCİSİ.

* 2018 MAYIS OFİS CİRO DÖRDÜNCÜSÜ.
* 2018 MAYIS OFİS İŞLEM BİRİNCİSİ.
* 2018 MAYIS OFİS MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BİRİNCİSİ.

* 2018 NİSAN OFİS CİRO DÖRDÜNCÜSÜ.
* 2018 NİSAN OFİS PORTFÖY İKİNCİSİ.

* 2018 OCAK ŞUBAT MART OFİS PORTFÖY BİRİNCİSİ.
* 2018 OCAK ŞUBAT MART OFİS MÜŞTERİ MEMNUNİYET BİRİNCİSİ.

* 2018 MART OFİS PORTFÖY BİRİNCİSİ.
* 2018 MART OFİS MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BİRİNCİSİ.

* 2018 ŞUBAT OFİS CİRO DÖRDÜNCÜSÜ.
* 2018 ŞUBAT OFİS İŞLEM BİRİNCİSİ.
* 2018 ŞUBAT OFİS PORTFÖY ÜÇÜNCÜSÜ.
* 2018 ŞUBAT OFİS MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BİRİNCİSİ.

Kullanıcı Oyu:
1 REMAX YILDIZI2 REMAX YILDIZI3 REMAX YILDIZI4 REMAX YILDIZI5 REMAX YILDIZI (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler:
Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com