Anasayfa » İmar » İmar barışı güncelleme!
İmar barışı güncelleme!

İmar barışı güncelleme!

İmar barışı güncelleme ile ilgili detayları sizler için araştırdık. 8 Haziran 2018 tarihinde başlayan yapı kayıt belgesi başvuruları 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek. Başvuruda bulunan kişiler 31 Aralık 2018 tarihine kadar kayıt bedellerini ödeyebilecek.

Yaklaşık 13 milyon yapıyı ilgilendiren yapı kayıt belgesi için 13 Ağustos 2018 tarihinden önce başvuruda bulunarak, hatalı veya eksik beyanda bulunduğu halde ödemelerini yapmış kişiler güncelleme yapabilecek. İmar barışı güncelleme işlemi e devlet üzerinden yapılabilecek ve düzeltmeye onay verildiği zaman daha önce alınmış olan  belge iptal edilerek yeni bir belge çıkarılacak. 

Eğer yapılacak olan yapı kayıt belgesi düzeltme içeriğinde ada/parsel değişikliği, adres değişikliği, bağımsız bölüm sayısı değişikliği ile sınırlı ise bu düzeltmeler ödeme tutarını etkilemiyeceği için yeni yapı kayıt belgesi hemen indirilebilir. Fakat yapılacak düzenlemeler ek bir ödeme gerektiriyor ise ödeme yapıldıktan sonra ve doğrulanmış cep telefonu numarasına gelen kısa mesajdan sonra yeni belge indirilebilecek.

Yapılacak başvuru için yapı maliyeti, arsa emlak değeri toplamı üzerinden konutlarda yüzde 3, ticari yapılarda ise yüzde 5 olarak yatırılacak. İmar barışı için başvurular E-devlet üzerinden online olarak ya da bakanlık tarafından açıklanan lisanslı kurulular tarafından kabul edilecek.

İmar barışı güncelleme detaylarını sizler için araştırdık. İmar barışı bilgi güncelleme ile ilgili gelişmeleri ve haberleri takip etmek için  Emlak Haberleri Emlak Haber

Gürmel GYO / www.konutprojehaberleri.com

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Emlak Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Projeler Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Güncel Haberler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Diğer Kategoriler
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com